Popularne antywirusy

«    Listopad 2017    »
PoWtŚrCzPiSoNi
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Ankieta

Jak oceniasz stronę
Bardzo fajna
Fajna
Średnia
Słaba
Bardzo słaba
Programy antywirusowe

Skanery i szczepionki antywirusowe

RootkitRevealer 1.71

Author: program Date: 24-01-2016, 17:51 Comments: 0 Views: 172
RootkitRevealer

Zaawansowane narzędzie do wykrywania potencjalnie niebezpiecznego oprogramowania typu rootkit. Autorem programu jest Mark Russinovich znany m.in. z wykrycia głośnego rootkita instalowanego w systemach DRM firmy Sony. RootkitRevealer poszukuje w systemie Windows podmienionych API dostępu do rejestru i systemów plików, które najczęściej wskazują na obecność rootkita działającego w trybie użytkownika lub w trybie jądra. Podejrzane procesy prezentowane są w formie szczegółowej listy zawierającej lokalizację w Rejestrze systemowym lub ścieżkę na dysku, czas, wielkość i opis. RootkitRevealer wykrywa wszystkie rootkity opublikowane na stronie www.rootkit.com, m.in. AFX, Vanquish, HackerDefender. Warto zwrócić uwagę, że nie są wykrywane takie rootkity jak Fu, które nie ukrywają swojej obecności w systemie.

Uwaga!

1. Program przeznaczony dla osób posiadających odpowiednią wiedzę informatyczną. Nie zalecamy programu niedoświadczonym użytkownikom.

2. Elementów, które są prezentowane przez program nie należy automatycznie klasyfikować jako rootkity. Ich usunięcie zalecamy dopiero po szczegółowej analizie oraz wykonaniu kopii zapasowej dysku twardego (lub przynajmniej systemowego Rejestru).

3. Program należy uruchamiać z konta użytkownika o uprawnieniach administracyjnych.

4. Program nie występuje obecnie w wersji uruchamialnej z poziomu wiersza poleceń. Powodem do zaniechania udostępniania wersji działającej z linii poleceń jest fakt, że autorzy oprogramowania typu malware zaczęli reagować na działający program RootkitRevealer poprzez sprawdzenie jego nazwy. Dlatego obecnie RootkitRevealer skanuje system poprzez zarejestrowanie swojej kopii jako usługa o losowej nazwie. Ten typ uruchomienia nie sprzyja interfejsowi linii poleceń, choć wciąż można uruchomić program z parametrami w celu wywołania automatycznego skanowania i zapisania raportu do pliku.

  Aby zobaczyc link do pobrania zarejestruj się!
  Zarejestrować za darmo możesz sie TUTAJ. Pamiętaj, aby podać poprawny adres mail!
  :: INFO ::
 • Nazwa programu: RootkitRevealer
 • Wersja: 1.71
 • Producent: Windows Sysinternals
 • Licencja: bezpłatna
 • Rozmiar: 0,22 MB
 • Systemy: Windows NT / 2000 / XP / 2003

Comments to article
Add comment

Polecamy

Miejsce na Twoją reklamę

Tagi