Popularne antywirusy

«    Listopad 2017    »
PoWtŚrCzPiSoNi
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Ankieta

Jak oceniasz stronę
Bardzo fajna
Fajna
Średnia
Słaba
Bardzo słaba
Programy antywirusowe

Author: program Date: 29-01-2016, 15:58 Comments: 0 Views: 221
aswMBR

aswMBR to bardzo prosty skaner rootkitów, który skupia się na obsłudze MBR, VBR oraz SRV. Pozwala wykryć zagrożenia takie jak TDL4/3(Alureon), ZAccess, MBRoot (Sinowal), Whistler, SST, Cidox, Pihar oraz inne szkodliwe oprogramowanie, które może zagrażać bezpieczeństwu danych użytkownika komputera. Choć na pierwszy rzut oka program może sprawiać wrażenie obsługiwanego interfejsem tekstowym, tak naprawdę jest to niewielka aplikacja z graficznym interfejsem, która utrzymana została w stylistyce typowej dla konsoli. W ten sposób zachowano odpowiednie wrażenie wysokiego wyspecyfikowania programu na wykrywanie konkretnych zagrożeń oraz czytelny zapis logów, jednocześnie dostosowując obsługę do wymagań początkującego i średniozaawansowanego użytkownika komputera.

Przy pierwszym uruchomieniu programu najprawdopodobniej zaproponowane nam zostanie pobranie najnowszej bazy wirusów AVAST. Ponieważ jest to jedyna baza, na której swoje działanie opiera aplikacja, jest to zdecydowanie zalecany krok, po wypełnieniu którego możemy przejść do dalszej pracy. Podczas pobierania aktualnych definicji, na liście logu wyświetlany jest aktualny postęp, jednak po zakończonym pobieraniu program spędza jeszcze kilkadziesiąt sekund na instalacji pobranego pakietu (o postępie czego nie informuje już użytkownika), dlatego warto uzbroić się w kilka chwil cierpliwości, zanim aplikacji zyska całkowitą sprawność i responsywność na wydawane polecenia.

Cała obsługa aplikacji sprowadza się do wybrania trybu skanowania z dolnego okienka (dostępne jest szybkie skanowanie całego komputera lub wybranej lokalizacji), a następnie uruchomienia procesu przyciskiem Start. Wszystkie informacje zbierane przez program wyświetlane są na bieżąco na ekranie, z którego log możemy również na życzenie zapisać do pliku. Dodatkową opcją jest możliwość naprawienia zapisów MBR.
Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Wymagania!
Komputer użytkownika musi obsługiwać wirtualizację (wynika to ze sprzętowych możliwości podzespołów komputera). Ponadto do zaktualizowania bazy zagrożeń niezbędne jest połączenie z Internetem (pobierana baza wirusów ma ponad 140MB).

  Aby zobaczyc link do pobrania zarejestruj się!
  Zarejestrować za darmo możesz sie TUTAJ. Pamiętaj, aby podać poprawny adres mail!
  :: INFO ::
 • Nazwa programu: aswMBR
 • Wersja: 1.0.1.2290
 • Producent: AVAST Software
 • Licencja: Freeware (darmowa)
 • Rozmiar: 4.96 MB
 • Systemy: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10

Comments to article
Add comment

Polecamy

Miejsce na Twoją reklamę

Tagi