Popularne antywirusy

«    Listopad 2017    »
PoWtŚrCzPiSoNi
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Ankieta

Jak oceniasz stronę
Bardzo fajna
Fajna
Średnia
Słaba
Bardzo słaba
Programy antywirusowe

Skanery i szczepionki antywirusowe

XoristDecryptor 2.4.0.0

Author: program Date: 29-01-2016, 15:00 Comments: 0 Views: 222
XoristDecryptor

XoristDecryptor to narzędzie firmy Kaspersky Lab, zwalczające trojany o nazwach Trojan-Ransom.Win32.Xorist i Trojan-Ransom.MSIL.Vandev. Trojany te należą do typu ransomware, czyli złośliwego oprogramowania, które w jakiś sposób uniemożliwia normalne korzystanie z systemu i aplikacji oraz szantażuje użytkownika, aby ten zapłacił pewną sumę pieniędzy w celu zniesienia ograniczeń w funkcjonowaniu komputera.

W tym wypadku, oba trojany szyfrują rozmaite pliki na dysku użytkownika i blokują tym samym dostęp do nich. Oprócz niemożności korzystania z istotnych dla nas danych, może to także prowadzić do nieprawidłowego działania systemu Windows i aplikacji. Na partycji systemowej pojawia się plik o nazwie „Read Me: how to decrypt files” albo “Прочти Меня - как расшифровать файлы”, który informuje o sposobie działania trojanów oraz zawiera wstępne instrukcje dotyczące zapłaty okupu i usunięcia ograniczeń. O infekcji świadczy również plik CryptLogFile.txt, znajdujący się w folderze Windows.

XoristDecryptor skanuje dysk, deszyfruje (tworząc niezakodowane wersje plików) wszystkie dane, jakie dostały się pod wpływ Trojan-Ransom.Win32.Xorist oraz Trojan-Ransom.MSIL.Vandev, po czym usuwa obydwa trojany z komputera. Aby przeprowadzić skanowanie, należy wybrać w eksploratorze jeden z zaszyfrowanych przez trojan plików. Można zdefiniować własne parametry – określić dyski, które zostaną przeskanowane (w tym przenośne i sieciowe), a także zdecydować o usunięciu zaszyfrowanych wersji danych, gdy już zostaną z nich odkodowane normalne pliki. Dostępne jest również specjalne okno, wyświetlające szczegółowe raporty o wszystkich operacjach programu.

Aplikacja posiada elegancki interfejs graficzny, bardzo prosty w obsłudze, możliwe jest także korzystanie z komend wiersza poleceń. Zarówno szczegóły komend, jak i obszerną listę rozszerzeń plików, które mogą zostać zaatakowane przez Trojan-Ransom.Win32.Xorist oraz Trojan-Ransom.MSIL.Vandev znajdziemy na stronie Kaspersky Lab.
Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, wystarczy uruchomić pobrany plik.

  Aby zobaczyc link do pobrania zarejestruj się!
  Zarejestrować za darmo możesz sie TUTAJ. Pamiętaj, aby podać poprawny adres mail!
  :: INFO ::
 • Nazwa programu: XoristDecryptor
 • Wersja: 2.4.0.0
 • Producent: Kaspersky Lab
 • Licencja: Freeware (darmowa)
 • Rozmiar: 0.72 MB
 • Systemy: Windows XP/Vista/7/8/10

Comments to article
Add comment

Polecamy

Miejsce na Twoją reklamę

Tagi