Popularne antywirusy

«    Listopad 2017    »
PoWtŚrCzPiSoNi
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Ankieta

Jak oceniasz stronę
Bardzo fajna
Fajna
Średnia
Słaba
Bardzo słaba
Programy antywirusowe

Szyfrowanie danych

Crypter Geek 1.0

Author: program Date: 29-01-2016, 21:56 Comments: 0 Views: 216
[img]http://www.majorgeeks.com/index.php?ct=files&action=file&id=11702[/img]

Crypter Geek – bardzo prosty program do szyfrowania plików. Uniemożliwi odczytanie danych przez niepowołane osoby, które nie dysponują opisywaną aplikacją. Jest to propozycja kierowana w zasadzie wyłącznie do osób początkujących, które chcą w jakikolwiek sposób zabezpieczyć dane, których ważność stoi na raczej niskim poziomie. Aby je rozszyfrować, wystarczy ponownie użyć programu (nie podajemy hasła-klucza, zatem może to zrobić dowolna osoba, która wie o konieczności zastosowania aplikacji).

Prostota programu widoczna jest od pierwszej chwili. Interfejs jest bardzo minimalistyczny, w praktyce oferuje tylko dwie opcje: szyfrowania i deszyfrowania. W obydwu przypadkach obsługa jest analogiczna: wpierw wskazujemy plik, którym chcemy się zająć, a następnie potwierdzamy działanie, czekając na efekt. Ponieważ aplikację uproszczono w maksymalnym stopniu, dla użytkownika nie są dostępne żadne ustawienia związane z wyborem algorytmu, hasłem czy innymi parametrami szyfrowania. Program stosuje własny algorytm (nie jest szczegółowo opisywany przez producenta). Mając na uwadze pozostałe parametry aplikacji, nie jest to zapewne szyfr, który trudno jest złamać, zatem tak jak wspomnieliśmy na wstępie, program będzie przydatny głównie do mniej ważnych, domowych zastosowań.

Niewątpliwym atutem jest jednak dość wysoka szybkość działania, niskie wymagania sprzętowe oraz łatwość obsługi, którą docenią użytkownicy z mniejszym stażem przy komputerze. Ewentualnym minusem jest również nierozbudowana pomoc techniczna – w razie konieczności producent zachęca jedynie do indywidualnego kontaktu mailowego.
Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

  Aby zobaczyc link do pobrania zarejestruj się!
  Zarejestrować za darmo możesz sie TUTAJ. Pamiętaj, aby podać poprawny adres mail!
  :: INFO ::
 • Nazwa programu: Crypter Geek
 • Wersja: 1.0
 • Producent: Christos Beretas
 • Licencja: Freeware (darmowa)
 • Rozmiar: 1.23 MB
 • Systemy: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10

Comments to article
Add comment

Polecamy

Miejsce na Twoją reklamę

Tagi