Popularne antywirusy

«    Listopad 2017    »
PoWtŚrCzPiSoNi
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Ankieta

Jak oceniasz stronę
Bardzo fajna
Fajna
Średnia
Słaba
Bardzo słaba
Programy antywirusowe

Szyfrowanie danych

SteganPEG 1.0

Author: program Date: 29-01-2016, 20:33 Comments: 0 Views: 196
SteganPEG

Steganografia to mało popularna naukowa, wywodząca się w linii prostej od kryptografii. Jej domeną jest tworzenie i odczytywanie (a, ściślej rzecz biorąc, kodowanie i dekodowanie) informacji niejawnych zawartych niepostrzeżenie wewnątrz innych (jawnych) danych, tworzących plik graficzny. Jest to świetny sposób na prowadzenie poufnej korespondencji, kiedy chcemy, aby osoby niepowołane nie wiedziały nawet, iż przesyłamy do adresata jakieś zaszyfrowane wiadomości. SteganPEG to jeden z programów służących do tego celu, o czym zresztą mówi sama jego nazwa, będąca zlepkiem słów "steganografia" i "JPEG".

SteganPEG umożliwia "zaszywanie" w plikach graficznych innych plików. Dzięki specjalnej wydajnej kompresji, w jednym obrazie możemy ukryć w ten sposób wiele plików, a bez znajomości odpowiedniego hasła osoba niepowołana nie będzie nawet w stanie rozpoznać, jakie pliki są "zaszyte" w zdjęciu czy grafice. Ponadto, aplikacja wyróżnia się prostotą obsługi oraz przejrzystym interfejsem użytkownika.

Sam proces szyfrowanie jest bajecznie prosty. Najpierw wybieramy, czy zaszyfrowane dane chcemy odczytać, czy zapisać, potem podajemy hasło, a na końcu wybieramy plik (z grafiką, z której chcemy odczytać, lub w której pragniemy zapisać nasze poufne dane). Potem, jeśli chcemy zapisać dane, musimy jeszcze dodać pliki do zaszyfrowania w obrazie. Pasek postępu pokazuje nam, ile danych da się jeszcze zmieścić w pliku grafiki. Po dodaniu interesujących nas plików wciskamy przycisk "Save Stegged Image" i wybieramy jego lokalizację. W przypadku odczytu danych cały proces przebiega analogicznie, z tą różnicą, że wybieramy interesujące nas zaszyfrowane pliki i wybieramy opcję "Save Selected", by zapisać na dysku odszyfrowane dane.
Uwaga!
Do działania aplikacji wymagane jest środowisko .NET Framework w wersji 3.5.

  Aby zobaczyc link do pobrania zarejestruj się!
  Zarejestrować za darmo możesz sie TUTAJ. Pamiętaj, aby podać poprawny adres mail!
  :: INFO ::
 • Nazwa programu: SteganPEG
 • Wersja: 1.0
 • Producent: Kango Abhiram
 • Licencja: GNU GPL (darmowa)
 • Rozmiar: 0.43 MB
 • Systemy: Windows XP/Vista/7/8/10

Comments to article
Add comment

Polecamy

Miejsce na Twoją reklamę

Tagi