Popularne antywirusy

«    Listopad 2017    »
PoWtŚrCzPiSoNi
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Ankieta

Jak oceniasz stronę
Bardzo fajna
Fajna
Średnia
Słaba
Bardzo słaba
Programy antywirusowe
» » SSuite - Picsel Security

Szyfrowanie danych

SSuite - Picsel Security 2.6

Author: program Date: 29-01-2016, 20:00 Comments: 0 Views: 193
SSuite - Picsel Security

SSuite Picsel Security to bezpłatne narzędzie, służące do zabezpieczania naszych wiadomości poprzez szyfrowanie ich w obrazkach. Program korzysta z technologii STEGANOGRAFII, którą z powodzeniem wykorzystują również służby specjalne wielu krajów, m.in Rosji.

Rozpoczynając pracę z programem musimy dysponować obrazkiem (zapisanym w formacie BMP) oraz plikiem TXT, zawierającym wiadomość przeznaczoną do zaszyfrowania. Po wczytaniu oryginalnego obrazka i pliku tekstowego, przyciskiem „Encrypt Image” rozpoczynamy błyskawiczny proces kodowania tekstu między bity. Obrazek Delta, znajdujący się między podglądem obrazków wyjściowego i docelowego, pokazuje nam sposób alokacji zaszyfrowanych danych. Podczas zapisywania obrazka z sekretną wiadomością pamiętajmy, by miał on inną nazwę niż plik wyjściowy. Z kolei chcąc przeprowadzić cały proces w drugą stronę, musimy wczytać najpierw oryginalny obrazek, a następnie zakodowaną grafikę i użyć przycisku „Decrypt Image”.

Należy pamiętać o tym, że odbiorca naszej zaszyfrowanej wiadomości musi dysponować oryginalnym obrazkiem, służy on bowiem jako klucz do odczytania ukrytego tekstu. Bez niego odszyfrowanie przekazu nie będzie możliwe. Z tego powodu dobrym pomysłem jest kodowanie wymienianych wiadomości w obrazach unikalnych, takich jak zdjęcia z prywatnej kolekcji – nawet w razie przechwycenia tego typu komunikacji przez stronę trzecią, treść korespondencji pozostanie prywatna.
Uwaga!
Program w wersji przenośnej - nie wymaga instalacji.

  Aby zobaczyc link do pobrania zarejestruj się!
  Zarejestrować za darmo możesz sie TUTAJ. Pamiętaj, aby podać poprawny adres mail!
  :: INFO ::
 • Nazwa programu: SSuite - Picsel Security
 • Wersja: 2.6
 • Producent: Van Loo Software
 • Licencja: Freeware (darmowa)
 • Rozmiar: 0.82 MB
 • Systemy: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10

Comments to article
Add comment

Polecamy

Miejsce na Twoją reklamę

Tagi