Popularne antywirusy

«    Wrzesień 2017    »
PoWtŚrCzPiSoNi
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Ankieta

Jak oceniasz stronę
Bardzo fajna
Fajna
Średnia
Słaba
Bardzo słaba
Programy antywirusowe

Szyfrowanie danych

DNSCrypt 1.4.3

Author: program Date: 29-01-2016, 19:49 Comments: 0 Views: 232
DNSCrypt

DNSCrypt to protokół szyfrujący komunikację pomiędzy naszym komputerem a resolverami DNS należącymi do platform OpenDNS oraz CloudNS. Program dnscrypt-proxy, korzystający z tego protokołu, tworzy na naszym hoście usługę, która może funkcjonować jako lokalny resolver (narzędzie wysyłające zapytania DNS do serwerów nazw) lub fowarder (przekazywanie zapytań o nazwy DNS zewnętrznej sieci).Zapytania zostają poddane autentyfikacji i szyfrowaniu, po czym płyną do serwerów wyższych w hierarchii (tzw. serwery upstream). Protokół DNSCrypt opiera się na wydajnej i bezpiecznej metodzie szyfrowania - kryptografii krzywych eliptycznych. Jest on zbliżony do rozwiązania DNSCurve, koncentruje się jednak na zabezpieczeniu komunikacji pomiędzy klientem a resolverem DNS pierwszego poziomu. Co prawda DNSCrypt nie zapewnia szyfrowania wszystkich połączeń z kolejnymi serwerami DNS, chroni jednak lokalną sieć, zapobiegając skutecznie przechwytywaniu pakietów poprzez ataki typu man-in-the-middle oraz pozwalając na pewien stopień poufności dla zapytań DNS.

Narzędzie dnscrypt-proxy wspiera protokoły IPv4 oraz IPv6, potrafi odpytywać serwer DNS nie tylko poprzez porty UDP ale także TCP (różne porty do wyboru), ma możliwość działania jako brama sieciowa oraz potrafi korzystać z mechanizmu EDNS (Extension Mechanism for DNS) i ustalać ilość wysyłanych poprzez niego danych (tzw. payload size). Program obsługuje również filtrowanie treści za pomocą Parental Controls (kontrola rodzicielska). Warto dodać, że dnscrypt-proxy nie zajmuje się cachowaniem pakietów, potrzebne są do tego programy zewnętrzne. Do dnscrypt-proxy dołączono także inne narzędzie – hostip, które rozwiązuje nazwy domen na adresy IPv4 albo IPv6 oraz może być użyteczne do uruchomienia pewnych usług przed startem usługi dnscrypt-proxy. Zapytania hostip nie korzystają z autentyfikacji.

Program dnscrypt-proxy jest obsługiwany z wiersza poleceń, możliwe jest także zainstalowanie narzędzia jako usługi Windows, w tym celu należy zastosować komendę:
dnscrypt-proxy.exe -install
Dokładny opis komend wiersza poleceń, zaawansowanej konfiguracji usługi, a także współpracy programu z narzędziami do cachowania, znajdziemy na stronie producenta (często są to odnośniki do witryny github.com, gdzie twórca umieścił dokumentację programu). Program dnscrypt-proxy przeznaczony jest głównie dla zaawansowanych użytkowników, którzy docenią oferowany przez to narzędzie poziom bezpieczeństwa połączeń z serwerami DNS w sieci lokalnej.

Uwaga!
Dla narzędzia stworzono interfejs graficzny, dostępny jest on do pobrania pod tym odnośnikiem. Aby używać interfejsu wraz z programem, należy umieścić pobrany plik w tym samym folderze, co plik dnscrypt-proxy.exe. Później wystarczy uruchomić plik dnscrypt-winclient.exe.

  Aby zobaczyc link do pobrania zarejestruj się!
  Zarejestrować za darmo możesz sie TUTAJ. Pamiętaj, aby podać poprawny adres mail!
  :: INFO ::
 • Nazwa programu: DNSCrypt
 • Wersja: 1.4.3
 • Producent: OpenDNS
 • Licencja: Freeware (darmowa)
 • Rozmiar: 1.6 MB
 • Systemy: Windows XP/Vista/7/8/10

Comments to article
Add comment

Polecamy

Miejsce na Twoją reklamę

Tagi