Popularne antywirusy

«    Listopad 2017    »
PoWtŚrCzPiSoNi
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Ankieta

Jak oceniasz stronę
Bardzo fajna
Fajna
Średnia
Słaba
Bardzo słaba
Programy antywirusowe

Szyfrowanie danych

SteganoImage 1.0

Author: program Date: 29-01-2016, 19:30 Comments: 0 Views: 209
SteganoImage

SteganoImage – darmowy program do ukrywania danych poprzez ich szyfrowanie w obrazach PNG.

Aplikacja została zaprojektowana tak, by umożliwić użytkownikowi ukrycie danych w plikach PNG. Zamaskować można nie tylko wiadomość tekstową, ale także dowolne pliki, które później można oczywiście swobodnie wyodrębnić. Obraz PNG zawierający ukryte dane niczym nie różni się od innych plików graficznych. Rozmiar takiego obrazu jest zbliżony do oryginału, zaś korzystać z niego można tak samo, jak ze zwykłego pliku, łącznie z możliwością dowolnej edycji za pomocą programów graficznych.

Wystarczy wczytać do programu plik graficzny w formacie PNG i w zakładce Embed to image umieścić dane, które mają zostać wplecione w obraz. Można dodać wiadomość tekstową, widoczną bezpośrednio w oknie programu, a także pliki w dowolnym formacie, oczywiście nie przekraczając dopuszczalnego rozmiaru. Ilość wolnego miejsca, jakie można wykorzystać, jest widoczna w lewym dolnym rogu ekranu (dopuszczalna wielkość danych jest ograniczona rozmiarem obrazu – nie może ona znacząco przekraczać rozmiaru zdjęcia). Dodatkowo należy podać klucz ochronny, który ma uchronić dane przed trafieniem w niepowołane ręce.

Klucz należy podać chcąc wyodrębnić ukryte dane z pliku. W zakładce Extract from image, po załadowaniu obrazka i podaniu prawidłowego klucza można swobodnie wypakować dane.

Chcąc przesłać innemu użytkownikowi zaszyfrowany obrazek należy mieć na uwadze, że do odczytania ukrytej zawartości, użytkownik ten także musi posiadać program SteganoImage.


  Aby zobaczyc link do pobrania zarejestruj się!
  Zarejestrować za darmo możesz sie TUTAJ. Pamiętaj, aby podać poprawny adres mail!
  :: INFO ::
 • Nazwa programu: SteganoImage
 • Wersja: 1.0
 • Producent: Vasilev Artem
 • Licencja: Freeware (darmowa)
 • Rozmiar: 5.33 MB
 • Systemy: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7

Comments to article
Add comment

Polecamy

Miejsce na Twoją reklamę

Tagi