Popularne antywirusy

«    Listopad 2017    »
PoWtŚrCzPiSoNi
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Ankieta

Jak oceniasz stronę
Bardzo fajna
Fajna
Średnia
Słaba
Bardzo słaba
Programy antywirusowe
» » CryptoExpert Lite

Szyfrowanie danych

CryptoExpert Lite 8.27

Author: program Date: 29-01-2016, 17:20 Comments: 0 Views: 202
CryptoExpert Lite

CryptoExpert Lite to program za pomocą którego możemy stworzyć wirtualny dysk, na którym możemy umieścić i zaszyfrować jakiekolwiek dane, do których nie powinny mieć dostępu niepowołane osoby. CryptoExpert tworzy na twardym dysku kontener dostępny przez okno programu, w którym przechowywane są pliki. Kontener ten możemy także zamontować jako dodatkowy twardy dysk, widoczny w oknie Mój Komputer. Oczywiście, dostęp do danych otrzymamy tylko wtedy, gdy jest podane prawidłowe hasło. Także gdy jakiś program musi skorzystać z zaszyfrowanych danych te będą dostępne po podaniu hasła i deszyfrowane "w locie". Kontener możemy przenieść na inny komputer, gdzie po zainstalowaniu programu i podaniu hasła możemy odszyfrować pliki i normalnie na nich pracować. Program obsługuje następujące algorytmy szyfrowania: Blowfish (448bit), CAST (128bit), AES (256bit) i 3DES (168bit).

Przy stworzeniu nowego kontenera pomoże nam kreator, który przeprowadzi nas przez wszystkie etapy - od wyboru miejsca na twardym dysku gdzie chcemy zainstalować kontener, przez ustawienie algorytmu szyfrowania, ustawienie rozmiaru (opcja niedostępna w wersji Lite) aż do ustawienia hasła. Przy podawaniu hasła możemy skorzystać z wirtualnej klawiatury utworzonej przez program, mamy wtedy pewność, że żaden keylogger nie zarejestruje wpisywanych znaków, co mogłoby się zdarzyć na zwykłej klawiaturze. Ogólnie obsługa programu jest prosta, ale przydatna jest tutaj przynajmniej podstawowa znajomość języka angielskiego. Program doskonale działa na ustawieniach domyślnych, ale ma także sporo opcji konfiguracyjnych, niestety częściowo niedostępnych w wersji freeware, np. stworzenie eTokena na przenośnej pamięci USB.
Ograniczenia!
Bezpłatna wersja Lite pozwala na stworzenie kontenerów o wielkości 50 kb lub 50 MB, bez możliwości zmiany tego ustawienia. W naszej bazie programów znajduje się również płatna wersja CryptoExpert 8.29 pozwalająca na utworzenie kontenerów o wielkości do 500 GB.

  Aby zobaczyc link do pobrania zarejestruj się!
  Zarejestrować za darmo możesz sie TUTAJ. Pamiętaj, aby podać poprawny adres mail!
  :: INFO ::
 • Nazwa programu: CryptoExpert Lite
 • Wersja: 8.27
 • Producent: InterCrypto
 • Licencja: Freeware (darmowa)
 • Rozmiar: 7.53 MB
 • Systemy: Windows XP/Vista/7/8/10

Comments to article
Add comment

Polecamy

Miejsce na Twoją reklamę

Tagi