Popularne antywirusy

«    Sierpień 2017    »
PoWtŚrCzPiSoNi
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Ankieta

Jak oceniasz stronę
Bardzo fajna
Fajna
Średnia
Słaba
Bardzo słaba
Programy antywirusowe

Ochrona prywatności

TrackMeNot 0.8.17

Author: program Date: 30-01-2016, 18:03 Comments: 0 Views: 521
TrackMeNot

TrackMeNot to rozszerzenie do przeglądarki Mozilla Firefox, chroniące prywatność użytkownika. Silniki wyszukiwania np. Google, Yahoo, Bing i AOL gromadzą i profilują dane użytkowników na podstawie wpisywanych przez nich zapytań. Rozszerzenie generuje dodatkowe zapytania, niezwiązane z poszukiwanym zagadnieniem, dzięki temu nasze wyszukiwanie zostaje ukryte w gąszczu innych, „fałszywych zapytań”, a profilowanie staje się nieskuteczne.

Dodatek działa w tle przeglądarki jako proces o niskim priorytecie i właściwie nie spowalnia Firefoksa. W regularnych odstępach czasu wysyłane są losowe zapytania. W preferencjach można ustalić, co jaki czas rozszerzenie ma odpytywać silniki, a także włączyć opcję Burst, która sprawi, że fałszywe zapytania będą przesyłane tylko wtedy, gdy użytkownik wyszukuje coś w przeglądarce. Program pozwala na dodanie dowolnego silnika wyszukiwania, domyślnie obsługuje Google, Yahoo, Bing, AOL oraz Baidu.

Frazy, które wykorzystuje TrackMeNot przy tworzeniu zapytań, generowane są z kanałów RSS, np. New York Times i CNN, możliwe jest również wybranie własnego kanału. W specjalnej liście dostępny jest podgląd wysyłanych fałszywych zapytań, rozszerzenie zapisuje je także w swoim logu (można wyłączyć logowanie). Oprócz tego, każda przesyłana fraza wyświetla się na pasku dodatków Firefox, tuż obok ikonki rozszerzenia. Twórcy przewidzieli, że losowe zapytania mogą zawierać niepożądane przez użytkownika treści, dlatego w aplikacji dostępna jest czarna lista, do której możemy dodawać zakazane frazy. Jeżeli ktoś chce podenerwować trochę firmy i agencje monitorujące silniki wyszukiwania, możliwe jest włączenie generowania zapytań uważanych za nielegalne i niebezpieczne, opartych na specjalnej liście Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych.

Obsługa rozszerzenia nie powinna sprawić większych kłopotów nawet mniej zaawansowanym użytkownikom. Jeżeli będą mieć oni problemy z wykorzystaniem niektórych funkcji, znajdą szczegółową pomoc w FAQ dostępnym na stronie twórców dodatku. W opcje wejdziemy poprzez kliknięcie lewym przyciskiem myszy na rejonie obejmującym ikonkę rozszerzenia i aktualnie wysyłane przez nie frazy. Obszar ten jest wyświetlany na pasku dodatków Mozilli Firefox lub np. po prawej stronie od otwartych kart. TrackMeNot to interesujące rozwiązanie chroniące przed agregacją i profilowaniem naszych zapytań. Odmienny sposób działania rozszerzenia w stosunku do aplikacji szyfrujących transfer czy zacierających ślady, zasługuje z pewnością na uwagę użytkowników.

Uwaga!
Aby zainstalować rozszerzenie, należy kliknąć w odnośnik pobierania TrackMeNot na naszej stronie, korzystając z przeglądarki Mozilla Firefox.
Istnieje również wersja TrackMeNot przeznaczona dla Google Chrome. Można ją pobrać np. ze strony twórców rozszerzenia.

  Aby zobaczyc link do pobrania zarejestruj się!
  Zarejestrować za darmo możesz sie TUTAJ. Pamiętaj, aby podać poprawny adres mail!
  :: INFO ::
 • Nazwa programu: TrackMeNot
 • Wersja: 0.8.17
 • Producent: Daniel C. Howe, Helen Nissenbaum, Vincent Toubiana
 • Licencja: Freeware (darmowa)
 • Rozmiar: 0.14 MB
 • Systemy: Windows XP/Vista/7/8/10

Comments to article
Add comment

Polecamy

Miejsce na Twoją reklamę

Tagi