Popularne antywirusy

«    Wrzesień 2017    »
PoWtŚrCzPiSoNi
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Ankieta

Jak oceniasz stronę
Bardzo fajna
Fajna
Średnia
Słaba
Bardzo słaba
Programy antywirusowe

Ochrona prywatności

GoogleClean 2016 129

Author: program Date: 30-01-2016, 16:38 Comments: 0 Views: 264
GoogleClean

GoogleClean to narzędzie do czyszczenia śladów pozostawionych przez usługi Google. Ten niezwykle przydatny program pozwala na zwiększenie prywatności podczas korzystania ze stron internetowych i rozmaitych usług udostępnianych przez producenta najpopularniejszej wyszukiwarki.


GoogleClean to narzędzie do czyszczenia śladów pozostawionych przez usługi Google. Ten niezwykle przydatny program pozwala na zwiększenie prywatności podczas korzystania ze stron internetowych i rozmaitych usług udostępnianych przez producenta najpopularniejszej wyszukiwarki.

Obsługa GoogleClean nie jest trudna, głównie za sprawą wygodnego interfejsu. Po uruchomieniu programu zobaczymy statystyki dotyczące ilości znalezionych elementów i statusu aplikacji Google. Możemy skorzystać z trybu "Szybki start" bądź przejść do bardziej zaawansowanej konfiguracji. Dużym ułatwieniem jest pomoc kontekstowa, wyświetlana po najechaniu na wybrane kontrolki. Dostępny jest także krótki plik pomocy.

Naciskając na ikony widoczne po lewej stronie okna, przejdziemy do ustawień związanych z poszczególnymi narzędziami firmy Google. Wśród dostępnych funkcji znajdują się:
• usuwanie ciasteczek śledzących, zapisywanych w ustawieniach przeglądarki internetowej,
• usuwanie ciasteczek YouTube i Flash,
• włączenie/wyłączenie śledzenia zachowania użytkownika za pomocą Google Analytics,
• konfiguracja bezpieczeństwa Google Chrome (zapamiętywanie haseł, wysyłanie raportów o awarii, przesyłanie i przekazywanie adresów, ustawienia filtra antyphishingowego, zerowanie ID przeglądarki),
• czyszczenie danych tymczasowych Google Chrome (ciasteczka, historia pobierania, historia odwiedzanych stron, pamięć podręczna),
• ustawienia związane z Google Toolbar (historia wyszukiwania, zakładki online, uzupełnianie formularzy i haseł, sugerowanie zapytań),
• konfiguracja Google Desktop, Google Earth i Google Picasa (usuwanie pamięci podręcznej, blokada wysyłania statystyk użytkownika, wyłączanie niektórych funkcji),
• zmiana preferencji związanych z aktualizacjami zainstalowanych aplikacji Google.

GoogleClean udostępnia okno konfiguracji, za pomocą którego włączymy bądź wyłączymy widoczność poszczególnych opcji aplikacji. Ciekawym narzędziem jest także Google Radar. Działa rezydentne, znajdując się w zasobniku systemowym. Służy do anonimizacji przeglądania stron internetowych.
Uwaga!
Wszystkie operacje powinniśmy wykonywać przy wyłączonej przeglądarce internetowej. W przeciwnym wypadku zostaniemy poinformowani stosownym komunikatem.

Ograniczenia!
Narzędzie jest dostępne w wersji testowej typu trial. Pozwala ona na przetestowanie pełnej funkcjonalności programu przez 30 dni od daty instalacji. Aby skorzystać z wydania testowego, należy dokonać rejestracji, poprzez podanie adresu e-mail, imienia i nazwiska.
Spolszczenie!
Spolszczenie interfejsu powinno zostać ustawione automatycznie. Jeśli to nie nastąpi, należy wejść w okno ustawień (naciskamy na przycisk Settings). Następnie na karcie Set Language zaznaczamy pozycję Polish i zatwierdzamy wybór. Zmiany będą widoczne po ponownym uruchomieniu aplikacji.

  Aby zobaczyc link do pobrania zarejestruj się!
  Zarejestrować za darmo możesz sie TUTAJ. Pamiętaj, aby podać poprawny adres mail!
  :: INFO ::
 • Nazwa programu: GoogleClean
 • Wersja: 2016 129
 • Producent: Abelssoft
 • Licencja: Trial (testowa)
 • Rozmiar: 8.35 MB
 • Systemy: Windows XP/Vista/7/8/10

Comments to article
Add comment

Polecamy

Miejsce na Twoją reklamę

Tagi