Popularne antywirusy

«    Grudzień 2017    »
PoWtŚrCzPiSoNi
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ankieta

Jak oceniasz stronę
Bardzo fajna
Fajna
Średnia
Słaba
Bardzo słaba
Programy antywirusowe

Ochrona prywatności

OpenVPN 2.3.10

Author: program Date: 30-01-2016, 12:20 Comments: 0 Views: 214
OpenVPN

OpenVPN to uniwersalny i popularny klient sieci VPN. Narzędzie współpracuje z kilkoma systemami operacyjnymi (Microsoft Windows, GNU/Linux, Mac OS X). Możemy go również zainstalować na maszynach wirtualnych, takich jak VMware czy Hyper-V. Program pozwala na stworzenie bezpiecznego, szyfrowanego połączenia pomiędzy siecią publiczną i hostem (tak zwane tunelowanie). Wyróżnia się stabilnym i bezproblemowym działaniem.

Konfiguracja aplikacji nie jest łatwa i może sprawić problemy mniej doświadczonym użytkownikom komputera. Narzędzie wykorzystuje do szyfrowania biblioteki OpenSSL oraz protokoły SSL/TLS. Warte uwagi są metody uwierzytelniania dostępu do sieci. Oprócz dosyć standardowego rozwiązania typu nazwa użytkownika i hasło, korzystać można z kluczy bezpieczeństwa i certyfikatów.

Program rezyduje w zasobniku systemowym. Ikona znajdująca się w obszarze powiadomień informuje nas o aktualnym statusie naszego połączenia (rozłączony, łączenie, połączony i inne). Za pomocą odpowiednich opcji w menu, możemy także w szybki sposób zmienić tryb działania protokołu VNP (adaptacyjny, UDP, TCP).

Projekt OpenVPN jest rozwijany na zasadach Open Source. Oznacza to, że używać go można bezpłatnie do zastosowań domowych jak i komercyjnych. Z oficjalnej strony narzędzia można pobrać paczki z kodem źródłowym. Warta uwagi jest również obszerna dokumentacja, składająca się między innymi z: forum użytkowników, Wiki, zestawienia pytań wraz z odpowiedziami, instrukcji krok po kroku, manuala i przykładowych zastosowań. Niestety materiały są dostępne wyłączenie w angielskiej wersji językowej.
Wymagania!
Podczas instalacji należy zaakceptować skopiowanie na dysk sterownika obsługującego sieć VPN. Operacja ta wymaga posiadania konta z uprawnieniami administratorskimi.

  Aby zobaczyc link do pobrania zarejestruj się!
  Zarejestrować za darmo możesz sie TUTAJ. Pamiętaj, aby podać poprawny adres mail!
  :: INFO ::
 • Nazwa programu: OpenVPN
 • Wersja: 2.3.10
 • Producent: OpenVPN Technologies, Inc.
 • Licencja: GNU GPL (darmowa)
 • Rozmiar: Wersja 32-bitowa 1.65 MB/ Wersja 64-bitowa 1.74 MB
 • Systemy: Windows 2000/XP/Vista/7

Comments to article
Add comment

Polecamy

Miejsce na Twoją reklamę

Tagi