Popularne antywirusy

«    Listopad 2017    »
PoWtŚrCzPiSoNi
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Ankieta

Jak oceniasz stronę
Bardzo fajna
Fajna
Średnia
Słaba
Bardzo słaba
Programy antywirusowe
» » Zemana AntiMalware

Programy antywirusowe

Zemana AntiMalware 2.19.844

Author: program Date: 25-01-2016, 22:20 Comments: 0 Views: 262
Zemana AntiMalware

Zemana AntiMalware to program przeznaczony do wykrywania i zwalczania złośliwego oprogramowania. Aplikacja skanuje system pod kątem obecności wirusów, trojanów, robaków, rootkitów, spyware, keyloggerów, programów reklamowych (adware), ciasteczek śledzących itd. Narzędzie bazuje na aplikacji do zwalczania malware – HitmanPro, wykorzystuje silniki czterech programów antywirusowych - G Data, IKARUS, Emsisoft oraz Dr.Web, a także integruje się z witryną VirusTotal. Program może bez przeszkód współpracować z wieloma znanymi aplikacjami antywirusowymi, np. Avast, Avira, Norton Internet Security, Kaspersky Anti-Virus, zaporami sieciowymi itd.

Skanowanie przebiega naprawdę szybko (według producenta około 6 minut dla podstawowych opcji) i jest przeprowadzane zarówno przy pomocy definicji złośliwego oprogramowania, jak i przy wykorzystaniu analizy heurystycznej, która pozwala na wykrycie potencjalnie niebezpiecznego zachowania różnych programów. Dodatkowo aplikacja potrafi wysyłać podejrzane pliki do analizy w chmurze (opcja transferu poprzez SSL, możliwe jest także korzystanie z kompresji przesyłanych danych oraz użycie serwera proxy), poddając je ocenie producentów uznanych programów antywirusowych. Interesującą możliwością jest ochrona przed tzw. exploitami, czyli programami, które przejmują kontrolę nad komputerem ofiary poprzez wykorzystanie luk w systemie czy różnych aplikacjach, jednak na razie funkcja ta wydaje się pozostawać w fazie eksperymentalnej.

Narzędzie pozwala na skorzystanie z dwóch głównych typów skanowania – domyślnego oraz szybkiego. W wypadku pierwszej opcji system i partycja z Windows zostają przeanalizowane w pełni, druga pozwala na przebadanie kluczowych i potencjalnie zagrożonych obszarów systemu. Dostępny jest również trzeci typ skanowania, przeznaczony dla ekspertów i odnoszący się do zaawansowanej heurystyki. Program posiada także tryb uwzględniający działanie aplikacji pełnoekranowej (gra, prezentacja itp.), w takim trybie analiza zagrożeń nie jest przeprowadzana. Po ukończonym skanowaniu, wykryte złośliwe oprogramowanie zostaje umieszczone w kwarantannie, skąd można je łatwo usunąć lub przywrócić w wypadku, gdy stwierdzimy, iż jest to np. tzw. fałszywy pozytyw. Ważną funkcją jest możliwość usuwania pozostałości po zagrożeniach – wpisów w rejestrze oraz plików powiązanych z malware. Na uwagę zasługuje również opcja wyszukiwania potencjalnie niepożądanych aplikacji – czyli np. oprogramowania reklamowego (toolbary itp.), które jest instalowane wraz z „normalnymi” aplikacjami wbrew woli lub bez świadomości użytkownika. W programie można oczywiście zapisywać i przeglądać logi. W celu zabezpieczenia systemu przed niepożądanymi zmianami wprowadzonymi przez Zemana AntiMalware, narzędzie oferuje opcję tworzenia punktu przywracania Windows przed usunięciem plików traktowanych jako zagrożenie. Aplikacja nie posiada modułu ochrony w czasie rzeczywistym, jednak pozwala na skorzystanie z harmonogramu skanowania, które może być realizowane w określone dni tygodnia o wybranym czasie, a także zawsze przy uruchamianiu systemu. Program oferuje możliwość integracji z menu kontekstowym Eksploratora Windows, dzięki czemu w łatwy sposób przeskanujemy dowolne pliki czy foldery wyświetlane w Eksploratorze. Zemana AntiMalware nie wymaga instalacji i może być uruchamiany np. z klucza USB, płyty CD/DVD, karty pamięci itd.

Interfejs graficzny aplikacji cechuje się nowoczesnym i przyjemnym wyglądem. Obsługa programu jest intuicyjna i nie powinna przysparzać kłopotów nawet mało zaawansowanym użytkownikom. Gdy umieścimy kursor na określonej opcji, zostanie wyświetlona krótka informacja o jej działaniu, niestety na razie producent nie przygotował żadnych szczegółowych instrukcji lub pliku pomocy, można jedynie zadać pytanie w dziale wsparcia, dostępnym w witrynie twórców programu.

Wersja Trial wymaga bezpłatnej aktywacji, inaczej program nie pozwoli na usuwanie wykrytych zagrożeń. Aktywacja jest dostępna poprzez ustawienia, wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk i program będzie w pełni funkcjonalny przez okres 30 dni. Po upływie tego okresu, witryna producenta umożliwi zakup płatnej licencji na pełną wersję aplikacji.
Wymagania!
Do aktywacji programu, analizy potencjalnych zagrożeń w chmurze i współpracy z VirusTotal wymagane jest połączenie z Internetem.

  Aby zobaczyc link do pobrania zarejestruj się!
  Zarejestrować za darmo możesz sie TUTAJ. Pamiętaj, aby podać poprawny adres mail!
  :: INFO ::
 • Nazwa programu: Zemana AntiMalware
 • Wersja: 2.19.844
 • Producent: Zemana Ltd.
 • Licencja: Trial (testowa)
 • Rozmiar: 4.98 MB
 • Systemy: Windows XP/Vista/7/8/10

Comments to article
Add comment

Polecamy

Miejsce na Twoją reklamę

Tagi