Popularne antywirusy

«    Listopad 2017    »
PoWtŚrCzPiSoNi
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Ankieta

Jak oceniasz stronę
Bardzo fajna
Fajna
Średnia
Słaba
Bardzo słaba
Programy antywirusowe
» » avast! Free Antivirus

Programy antywirusowe

avast! Free Antivirus 2016 11.1.2245

Author: program Date: 24-01-2016, 10:42 Comments: 0 Views: 393
avast! Free Antivirus

avast! Free Antivirus to darmowy (do celów niekomercyjnych) program antywirusowy cieszący się dużą popularnością wśród użytkowników. Program oferuje skuteczną ochronę komputera przed różnego rodzaju zagrożeniami płynącymi z internetu, jak wirusy, programy szpiegujące (spyware), konie trojańskie, rootkity i inne złośliwe oprogramowanie (malware). Atutem cenionym przez wiele osób jest fakt małego obciążania systemu operacyjnego przez bezpłatnego, czeskiego antywirusa. Aplikacja posiada osłony typowe dla większości programów antywirusowych, jak osłona plików, poczty elektronicznej, stron WWW, sieci peer to peer P2P, komunikatorów internetowych, ochronę sieciową (ang. network protection) i monitorowanie zachowań. avast! Free Antivirus wykrywa również potencjalnie niepożądane programy do zdalnego administrowania oraz komercyjne rejestratory naciskanych klawiszy (tzw. keyloggery).

Dodatkowe funkcje antywirusa

avast! Free Antivirus posiada również dodatkowe funkcje: "Software Updater" i "AccessAnywhere" (w okrojonej wersji). Pierwsza monitoruje i sprawdza, czy na komputerze zainstalowane są nowe wersje programów. Posiadając stare wersje programów i sterowników do sprzętu zwiększamy swoją podatność na ataki hakerów, którzy wykorzystując tak zwane luki w kodzie źródłowym mogą przejąć kontrolę nad naszym komputerem, przez co zainstalowane zostanie złośliwe oprogramowanie (malware) w systemie operacyjnym Windows. Natomiast druga funkcja przeznaczona jest do zdalnego sterowania komputerem przez osoby, które mają zainstalowane antywirusy avast! Free Antivirus.

To nie koniec możliwości popularnego, darmowego czeskiego antywirusa avast! Free. Producent tej aplikacji zapewniającej ochronę w czasie rzeczywistym przed działaniem szkodliwego oprogramowania wprowadził ciekawe rozwiązanie zwane Bezpieczeństwo sieci domowej.

Za jej pomocą użytkownicy avast! Free Antivirus będą mogli sprawdzić jednym kliknięciem swoją sieć pod kątem potencjalnych problemów w celu uniknięcia atakom na router oraz sieć. Takie ataki hakerów nie występują ciągle, lecz zdarzają się poważne, o czym przekonali się użytkownicy usługi Neostrady od Orange.

Kolejną przydatną funkcją jest Bezpieczne skanowanie HTTPS. Od teraz avast! Free Antivirus jest w stanie przeprowadzać skanowanie stron internetowych, na których zastosowano szyfrowanie. Antywirus sprawdzi witryny pod kątem złośliwego oprogramowania i innego zagrożenia. Bez wątpienia funkcja ta przyda się podczas robienia zakupów w sieci oraz logowania się na elektroniczne konto bankowe. Wówczas będziemy mieć większa pewność, że rzeczywiście logujemy się na bezpiecznej witrynie, a nie imitacji strony naszego banku.

W avast! Free Antivirus wprowadzono technologię inteligentnego skanowania. Od teraz skanowanie systemu operacyjnego pod kątem złośliwego oprogramowania (malware) zostało uproszczone do jednego przycisku. Po jego naciśnięci nie tylko przeskanowany zostanie pecet, ale również skontrolowany będzie router sieci przewodowej i bezprzewodowej Wi-Fi.

Ochrona przeglądarek internetowych

avast! Free Antivirus został wyposażony w komponent Browser Cleanup do oczyszczania przeglądarek stron internetowych. Za jego pomocą uzyskamy możliwość zapoznania się ze wszystkimi rozszerzeniami i dodatkami, które dodały się bez naszej wiedzy, takich jak uciążliwe paski narzędziowe (ang. toolbars). Dzięki avast! Browser Cleanup będziemy mogli przywrócić domyślne ustawienia w przeglądarkach stron WWW. Komponent obsługuje Internet Explorera, Google Chrome i Mozillę Firefox.

Filtrowanie stron internetowych

avast! Free Antivirus wyposażony został w mechanizm filtrowania stron internetowych oraz w tak zwaną piaskownicę (AutoSandbox) działającą na zasadzie maszyny wirtualnej. W przypadku pobrania pliku lub programu z sieci web, który zostanie zakwalifikowany przez program jako podejrzany lub potencjalnie niebezpiecny, zostanie on najpierw uruchomiony w odizolowanym środowisku piaskownicy. Jeśli okaże się, że nie ma zagrożenia, antywirus zezwoli na zwykłe uruchomienie.

Dodatkowo, avast! Free Antivirus został zaopatrzony w gadżet na pulpit i wtyczkę do przeglądarek internetowych avast! WebRep, która wyświetla ocenę reputacji danej strony internetowej WWW.

Co nowego w avast! Free Antivirus 2016

avast! Free Antivirus 2016 został wyposażony w nową przeglądarkę SafeZone, która pozwala na logowanie się do stron bankowości internetowej w bezpiecznym, odizolowanym środowisku. Kolejną nowością w darmowym antywirusie jest moduł do generowania silnych haseł, które będą trudne do złamania. Ponadto zmieniono graficzny interfejs użytkownika oraz usprawniono działanie osłony stron internetowych.

avast! Free to jeden z lepszych darmowych antywirusów

Avast free anytywirus to jeden z najpopularniejszych w Polsce programów antywirusowych. Użytkownicy komputerów sięgają właśnie po niego ze względu na to, że ten darmowy program jest skuteczny i posiada wszystkie osłony typowe dla płatnych programów tego typu. Naciskając avast download uzyskujemy pełną ochronę przed trojanami, rootkitami i innymi sieciowymi niebezpieczeństwami. Chroniona jest nasza poczta, komunikatory, sieć. Monitorowana jest próba użycia wrogiego oprogramowania, przykładowo typu keylogger. Avast free antywirus posiada również wtyczkę do przeglądarki WebRep, która pozwala właściwie ocenić reputację danej strony.

A propos takich wtyczek, jest ich dużo więcej. Producent popularnego antywirusa stworzył również proste narzędzie avast Browser Cleanup, które nie wymaga nawet instalacji Umożliwia ono przejrzenie wszelkich zainstalowanych dodatków w przeglądarce, a co za tym idzie ocenę ich reputacji, modyfikację lub usunięcie.

  Aby zobaczyc link do pobrania zarejestruj się!
  Zarejestrować za darmo możesz sie TUTAJ. Pamiętaj, aby podać poprawny adres mail!
  :: INFO ::
 • Nazwa programu: avast! Free Antivirus
 • Wersja: 2016 11.1.2245
 • Producent: AVAST Software a.s.
 • Licencja: Freeware
 • Rozmiar: 4.83 MB
 • Systemy: Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista, Windows XP

Comments to article
Add comment

Polecamy

Miejsce na Twoją reklamę

Tagi